Nowoczesne obiekty modułowe to sprawdzone i solidne rozwiązania o modułowej budowie dla prowadzenia różnego rodzaju działalności. Znalazły one swoje zastosowanie również w gastronomii. Pawilony gastronomiczne są tego najlepszym przykładem. Można w nich prowadzić szeroko pojętą działalność gastronomiczną, od malutkich punktów gastronomicznych sprzedających dania na wynos, przez punkty bez dostępnego pomieszczenia dla gości ale z tzw. ogródkiem, aż po standardowe restauracje z lokalem dla gości.

Małe punkty gastronomiczne

Małe punkty z jedzeniem na wynos lub nawet tzw. ogródkiem czyli stolikami dla klientów tuż przy pawilonie, to doskonałe rozwiązanie na szybkie rozpoczęcie działalności gastronomicznej bez ogromnych inwestycji. Pawilon gastronomiczny umożliwia zorganizowanie w nim pełnej kuchni i wyposażenia w niezbędne przyłączą, zupełnie jak budynek murowany. Co więcej takie małe obiekty można postawić dosłownie wszędzie, gdzie mamy do dyspozycji miejsce. Sprawdzają się bardzo dobrze przy ruchliwych chodnikach, gdzie przechodnie potrzebują zjeść coś w biegu. Z reguły w ten sposób urządza się punkty typu fast food, przyrządzające frytki, burgery, wrapy, kebab itp.

Pawilon zamiast food truck’u

Wszyscy doskonale znamy już food truck’i, które z powodzeniem się u nas przyjęły zarówno pod względem nazwy jak i korzystania z ich usług i serwowanego jedzenia. Jeśli jednak mamy stałe miejsce prowadzenia tego typu punktu gastronomicznego, to pawilony modułowe będą z pewnością wygodniejszym rozwiązaniem. W takim food trucku mamy jednak spore ograniczenia, głównie dotyczące dostępnej przestrzeni i niezbędnych przyłączy. Natomiast postawienie pawilonu pozwala nam na zorganizowanie przestrzeni dokładnie tak, jak potrzebujemy. Możemy postawić mały obiekt z otwieraną frontową częścią, w którym będziemy przechowywać bieżące produkty i przygotowywać posiłki a przed nim zadbać o stoliki, krzesła i parasole dla gości. Idealne rozwiązanie na wiosnę i lato, a w zimniejsze dni będziemy serwować dania na wynos. Jednak możemy też pokusić się o troszkę większy pawilon i przygotować w nim również miejsce dla gości. Warto pamiętać, że pawilony nie są na trwałe związane z gruntem i można je przenieść w inne miejsce.

Restauracja w przenośnym pawilonie

Pawilony gastronomiczne z powodzeniem umożliwiają nam prowadzenie w nich standardowej restauracji o najwyższych standardach. Decydując się na właściwe wielkości pomieszczeń, bez problemu urządzimy w nich kuchnię, bar i salę dla gości. Wszystko zależy jak dużą restaurację prowadzimy i jak chcemy ją urządzić. Z pewnością nie możemy w tej sytuacji zapomnieć o pomieszczeniach sanitarnych, co również można uwzględnić podczas budowy pawilonu.

Kawiarnie, lodziarnie, pączkarnie – co tylko dusza zapragnie

Nowoczesne obiekty modułowe sprawdzają się nie tylko jako restauracje i punkty serwujące gotowe pełne dania. Bardzo często znajdują swoje zastosowanie jako kawiarnie, lodziarnie, winiarnie, piekarnie i cukiernie czy też ostatnio popularne pączkarnie. Nadają się do tego znakomicie,. Niewielkie obiekty o lekkiej zabudowie, które w przypadku znalezienia lepszej lokalizacji zawsze można przenieść.

Gdzie kupić pawilon dla gastronomii?

Chcąc postawić nowoczesny pawilon dla gastronomii warto wybrać doświadczonego producenta. Firma Nowoczesne Elewacje zajmuje się projektowaniem i budową obiektów modułowych tj. pawilony i kontenery dla branży gastronomicznej. Jeśli są Państwo zainteresowani budową takiego obiektu, zachęcamy do wypełnienia formularza wyceny na stronie https://nowoczesneelewacje.com/pawilony-gastronomiczne/ W przypadku pojawienia się dodatkowych pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji pod numerem telefonu +48 531 983 230 i adresem mailowym biuro@nowoczesneelewacje.com