Elewacja budynku

Elewacja budynku jest to zewnętrzna powierzchnia ścian obiektu budowlanego. Stanowi pierwszą warstwę ochronną budynku oraz nadaje mu walory estetyczne. Jednym słowem poza pełnieniem funkcji ochronnej elewacja budynku jest jego wizytówką. Właściwie wykonana elewacja budynku pozwoli na łatwiejsze utrzymanie widocznej zewnętrznej warstwy obiektu w czystości. Poza tym pełni jeszcze jedną ważną funkcję, a mianowicie zapewnia izolację cieplną i ułatwia zachowanie komfortu cieplnego wewnątrz pomieszczeń.

Elewacja budynku z podziałem na elementy obiektu

Każdy obiekt budowlany jest umiejscowiony w przestrzeni  określony sposób oraz wyposażony w niezbędne elementy takie jak chociażby wejścia i okna. W zależności od tego jak umiejscowiony jest budynek względem kierunków geograficznych, mówimy o elewacji np. północna, południowa, wschodnia, południowo wschodnia itp.

Z kolei biorąc pod uwagę elementy znajdujące się na poszczególnych ścianach oraz umiejscowienie w przestrzeni i istniejącej już zabudowie wyróżniamy elewację frontową, tylną lub boczną.

Elewacja budynku
Elewacja budynku - Nowoczesne Elewacje

Elewacja budynku przeznaczona na prowadzenie działalności gospodarczej

Obiekty przeznaczone na prowadzenie działalności gospodarczej mogą być bardzo różne. Od małych obiektów przeznaczonych na biura czy też małe salony sprzedaży aż po hale wielkopowierzchniowe. Mogą również być wykonane z różnych materiałów tj. standardowe budynki murowane czy też pawilony modułowe i hale stalowe. Niezależnie od rodzaju obiektu jakim dysponujemy, powinniśmy pamiętać, że właściwa elewacja budynku jest niezbędna.

Najbardziej popularne elewacje w przypadku obiektów firmowych są elewacje wentylowane stalowe lub aluminiowe. Niosą one za sobą szereg zalet. Są szybkie w montażu, dzięki czemu nie musimy długo czekać na realizację naszego przedsięwzięcia. Właściwie wykonane i zabezpieczone będą służyć przez długie lata i zabezpieczać budynek przed niekorzystnym działaniem czynników atmosferycznych oraz uszkodzeniami mechanicznymi. Ponadto nadadzą budynkowi charakteru, zwłaszcza że możemy indywidualnie dostosować je do oczekiwań i gustu inwestora.

ILE KOSZTUJE ELEWACJA BUDYNKU?

Koszt wykonania elewacji budynku zależy od kilku czynników. Do głównych z nich zaliczamy powierzchnię ścian, na których zakładamy elewację oraz materiał, z jakiego ja wykonujemy. Jeśli chcą Państwo poznać cenę elewacji budynku dostosowanej do Państwa potrzeb, zapraszamy do wypełnienia poniższego formularza. Wycenimy wykonanie elewacji dla Państwa lub skontaktujemy się w celu doprecyzowania szczegółów.

  Dane kontaktowe

  Zakres oferty

  Powierzchnia

  Szczegóły inwestycji

  Załączniki

  (jeśli masz, możesz załączyć rzut budynku, rzut przyziemia, rzut elewacji, mogą to być odręczne szkice, max. 5mb, pliki pdf, jpg, png)

  Przepisz kod z obrazka

  captcha

  Producent elewacji budynku

  Nowoczesne Elewacje to doświadczony producent elewacji budynku. Jak sama nazwa wskazuje stawiamy na nowoczesność i kompleksowe rozwiązania dla naszych Klientów. Specjalizujemy się głównie w elewacjach budynków przeznaczonych na prowadzenie działalności gospodarczej. Wykonujemy elewacje na wszelkiego rodzaju pawilony i mobilne kontenery, hale przemysłowe, jak również budynki murowane. Dotyczy to zarówno nowo powstających obiektów jak i tych istniejących, których elewacja nadaje się do odnowienia.

  Zapraszamy Państwa do kontaktu przez powyższy formularz kontaktowy lub bezpośrednio pod numerem telefonu +48 531 983 230 lub adresem mailowym biuro@nowoczesneelewacje.com