Budynek gastronomiczny

Nowoczesny budynek gastronomiczny to niekoniecznie, jak mogłoby się wydawać, tylko i wyłącznie budynek murowany. Coraz częściej spotyka się restauracje czy też budki z daniami na wynos zorganizowane w nowoczesnych obiektach, które nie są trwale związane z podłożem, tj. pawilony czy też kontenery gastronomiczne. Budynek gastronomiczny to obszerne pojęcie, kryjące za sobą zarówno duże restauracje z jedną lub kilkoma salami dla gości jak też małe restauracyjki oraz wręcz kioski z tzw. szybkim jedzeniem. W każdym przypadku niezbędne jest miejsce, gdzie przygotowuje się dania i obsługuje gości.

Kontener modułowy jako budynek gastronomiczny

Elastycznym rozwiązaniem, które z powodzeniem sprawdza się jako budynek gastronomiczny, jest kontener modułowy. To nowoczesny obiekt o modułowej budowie i lekkiej obudowie, który nie wymaga wykonania fundamentów. Powstaje w oparciu o solidną stalową konstrukcję, natomiast ściany i dach pokrywamy najczęściej płytami warstwowymi. W kontenerze modułowym można urządzić restaurację z salą dla gości, stołówkę a także mniejsze punkty bez miejsca dla gości oferujące dania na wynos. Stanowi też idealne rozwiązanie w miejscach, gdzie masz do dyspozycji ogródek i goście mogą odebrać jedzenie i zjeść na zewnątrz. Kontenery czy też kioski gastronomiczne są doskonałą alternatywą dla popularnych food trucków. Można wyposażyć je we wszystkie niezbędne sprzęty, szafki i ladę oraz specjalne duże okno do wydawania potraw. Podsumowując kontener modułowy jako budynek gastronomiczny, ze względu na możliwość jego dostosowania do indywidualnych potrzeb pod względem wielkości i wyposażenia, sprawdzi się w każdym przypadku.

Zastosowanie budynków gastronomicznych

Budynki gastronomiczne są wykorzystywane do prowadzenia restauracji i wszelkiego rodzaju punktów gastronomicznych obejmujących salę dla gości lub oferujących dania na wynos. W każdym przypadku budynek gastronomiczny będzie wyglądał inaczej i różnił się pod względem wielkości i wyposażenia.

Przykłady punktów gastronomicznych prowadzonych w kontenerach modułowych:

 • restauracje z salą dla gości, kuchnią, pomieszczeniami sanitarnymi itp.
 • bary szybkiej obsługi,
 • kioski gastronomiczne z jedzeniem na wynos,
 • piekarnie,
 • cukiernie,
 • lodziarnie,
 • pączkarnie.
Budynek gastronomiczny - Nowoczesne Elewacje
Budynek gastronomiczny

BUDYNEK GASTRONOMICZNY – CENA BUDOWY KONTENERA

Planujesz postawić obiekt do prowadzenia działalności gastronomicznej? Wypełnij poniższy formularz, otrzymasz od nas zwrotnie darmową wycenę. Zależy ona w dużej mierze od wielkości obiektu i jego wyposażenia. Napisz czego potrzebujesz, załącz projekt lub szkic jeśli posiadasz, a my pomożemy dobrać dla Ciebie najlepsze rozwiązanie.

  Dane kontaktowe

  Zakres oferty

  Wymiary [m]

  Szczegóły inwestycji

  Załączniki

  (jeśli masz, możesz załączyć szkice, wstępny projekt, rzut placu budowy itp., max. 5mb, pliki pdf, jpg, png)

  Przepisz kod z obrazka

  captcha

  Producent nowoczesnych kontenerów gastronomicznych

  Firma Nowoczesne Elewacje jest doświadczonym producentem nie tylko elewacji, ale także pawilonów i kontenerów modułowych o różnorodnym zastosowaniu. Specjalizujemy się w budowie pawilonów handlowych, kontenerów biurowych i gastronomicznych. Wykonujemy obiekty kompleksowo, od projektu po montaż w miejscu docelowym. Skontaktuj się z nami przez powyższy formularz lub bezpośrednio pod numerem telefonu +48 531 983 230 lub adresem mailowym biuro@nowoczesneelewacje.com