Kontenery sklepowe

Obserwując rozwój współczesnych przedsiębiorstw i rozbudowę ich infrastruktury dostrzec można rosnącą popularność tzw. budownictwa kontenerowego. Doskonałym tego przykładem są kontenery sklepowe czy też inaczej zwane pawilony handlowe. Co to właściwie jest? Samo pojęcie kontenera może nam się kojarzyć z transportem czy przechowywaniem, jednak nic bardziej mylnego. Nowoczesne kontenery to obiekty z powodzeniem zastępujące budynki murowane. Są o wiele bardziej elastyczne pod względem możliwości ich umiejscowienia, zdecydowanie szybsze w budowie i ekonomiczne. Kontenery sklepowe umożliwiają prowadzenie w nich działalności handlowej, od małych kiosków i sklepików po duże salony sprzedaży.

Kontenery sklepowe – charakterystyka obiektów

Prowadzenie stacjonarnej działalności handlowej wiąże się z koniecznością posiadania lokalu, w którym nasze produkty będą eksponowane i sprzedawane. Jednym z wygodnych rozwiązań są modułowe kontenery sklepowe. Płyty warstwowe stanowią bardzo dobrą izolację cieplną i akustyczną. Dzięki temu łatwo uzyskać w pomieszczeniach odpowiednią temperaturę zarówno zimą jak i latem. Nie musimy się martwić o przechowywane w sklepie produkty, jak tez o komfort cieplny naszych klientów. Co więcej kontenery sklepowe z obudową z płyt warstwowych prezentują się nowocześnie i umożliwiają wykonanie obiektu zgodnie z naszymi upodobaniami.

Budowa kontenerów sklepowych

Przystąpienie do budowy kontenerów sklepowych jest poprzedzone wykonaniem projektu, który z kolei powstaje w oparciu o analizę potrzeb i oczekiwań inwestora. Projektowanie kontenerów sklepowych obejmuje również wizualizację obiektu i kończy się dopiero po ostatecznej akceptacji ze strony inwestora. Jako że kontenery sklepowe są obiektami prefabrykowanymi, to produkcja i część montażu konstrukcji odbywa się w kontrolowanych warunkach w zakładzie produkcyjnym. W umówionym terminie wszystkie elementy przewozimy na miejsce, gdzie kontener będzie usytuowany i tutaj odbywa się ostateczny montaż konstrukcji, obudowy i wykończenie obiektu.

Kontenery sklepowe

Zastosowanie w handlu

Kontenery sklepowe jak sama nazwa mówi znajdują swoje zastosowanie w prowadzeniu działalności handlowej. Mogą mieć dowolne rozmiary, liczbę pomieszczeń i wejść. Dlatego mogą stanowić pojedyncze sklepiki jak tez całe pasaże handlowe, wszystko zależy od tego, czego potrzebujemy.

Przykłady zastosowania kontenerów sklepowych

 • sklepy spożywcze
 • tzw. sieciówki, popularne sklepiki należące do znanej sieci sklepów
 • warzywniaki
 • kwiaciarnie
 • sklepy mięsne
 • cukiernie
 • kioski
 • sklepy z pamiątkami

KONTENERY SKLEPOWE – CENA

Jeśli są Państwo zainteresowani budową kontenera sklepowego i jego ceną, zachęcamy do wypełnienia poniższego formularza. Na podstawie informacji w nim zawartych przygotujemy dla Państwa indywidualną wycenę.

  Dane kontaktowe

  Zakres oferty

  Wymiary [m]

  Szczegóły inwestycji

  Załączniki

  (jeśli masz, możesz załączyć szkice, wstępny projekt, rzut placu budowy itp., max. 5mb, pliki pdf, jpg, png)

  Przepisz kod z obrazka

  captcha

  Gdzie i jak zamówić kontener sklepowy

  Firma Nowoczesne elewacje oferuje projektowanie i budowę modułowych kontenerów sklepowych. Jesteśmy polskim producentem tego typu obiektów i specjalistami z zakresie elewacji budynków firmowych. Zapewniamy sprawną i terminową realizację inwestycji. Wystarczy się z nami skontaktować przez powyższy formularz lub telefonicznie pod numerem telefonu +48 531 983 230, doradzimy, wyjaśnimy i zaoferujemy korzystną cenę.