Portiernie

Portiernie to zgodnie z definicją pomieszczenia przy wejściu do instytucji, przeznaczone dla osoby wykonującej obowiązki portiera. Często są to osobne budynki np. przed wjazdem na posesję firmy czy też osobne obiekty przy wejściach do wszelkiego rodzaju hal przemysłowych, magazynów itp. Portiernie to wbrew pozorom dość istotne obiekty z dwóch względów, przede wszystkim jako że znajdują się przy wejściach do instytucji stanowią poniekąd jej wizytówkę. Drugą kwestią jest konieczność zapewnienia wygodnej portierni, ponieważ pracownik przebywa w niej wiele długich godzin. Portiernie znane są również pod innymi nazwami tj. stróżówki, budki ochrony czy też wartownie.

Jak urządzić portiernie?

Z uwagi na fakt, że portiernie to pomieszczenia dla pracy ludzi, którzy spędzają w niej większość czasu, powinny być odpowiednio urządzone. Należy wziąć pod uwagę dwa aspekty, a mianowicie maksymalizację wygody dla portiera czy też portierki, ale również wytrzymałość obiektu a w konsekwencji bezpieczeństwo.

Portiernie bardzo często są osobnymi obiektami znajdującymi się w pewnej odległości od budynków. Przykladem jest ich usytuowanie przy wjeździe na teren instytucji i między budynkiem a wjazdem znajduje się jeszcze plac czy też parking. Z tego względu warto rozważyć uwzględnienie w budynku portierni pomieszczenia sanitarnego z toaletą i umywalką.

Standardowo w portierni umieszcza się biurko, krzesło, szafki itp. Biorąc pod uwagę zmiany pracy nocnej po wiele godzin dobrze zadbać tez o wygodną kanapę. Oczywiście nie chodzi o to, żeby stróż czy też portier spał podczas pracy, ale czasami przyda się wygodnie usiąść, zwłaszcza jeśli zmiana trwa 12 godzin.

Nowoczesne portiernie w pawilonach modułowych

Pawilony modułowe nadają się idealnie na nowoczesne portiernie. Rozwiązanie to pozwala na szybką budowę niewielkiego obiektu z instalacją sanitarną i postawienie go w dowolnym miejscu. Pawilony modułowe jako portiernie sprawdzają się zarówno na zewnątrz, właśnie przed wjazdami i bramami, jak i wewnątrz większych obiektów tj. hale magazynowe, produkcyjne itp. Portiernia urządzona w pawilonie modułowym może mieć dowolne wymiary i wyposażenie oraz co ważne można jej nadać indywidualny wygląd z wykorzystaniem dowolnych kolorów z palety RAL.

Portiernie - Nowoczesne Elewacje
Budowa portierni - Nowoczesne Elewacje

PORTIERNIE – CENY

Budowa portierni w oparciu o pawilon modułowy jest bardzo korzystnym rozwiązaniem również pod względem ceny. Jeśli planujesz postawić portiernię, skontaktuj się z nami przez poniższy formularz, a my zwrotnie prześlemy Ci wycenę. Jeżeli nie do końca wiesz jak się za to zabrać, to nam o tym powiedz, chętnie doradzimy i wspólnie wybierzemy najlepsze rozwiązanie.

  Dane kontaktowe

  Zakres oferty

  Wymiary [m]

  Szczegóły inwestycji

  Załączniki

  (jeśli masz, możesz załączyć szkice, wstępny projekt, rzut placu budowy itp., max. 5mb, pliki pdf, jpg, png)

  Przepisz kod z obrazka

  captcha

  Nowoczesne Elewacje – Producent pawilonów i kontenerów modułowych

  Jesteśmy doświadczonym producentem pawilonów modułowych oraz elewacji wentylowanych. Dostarczamy tylko sprawdzone rozwiązania najwyższej jakości. Nasze pawilony to nowoczesne obiekty modułowe, które można wielokrotnie stawiać w różnych miejscach i zawsze można je sprzedać. Chcesz poznać cenę budowy pawilonu na portiernię lub o innym zastosowaniu? Wypełnij powyższy formularz lub skontaktuj się z nami bezpośrednio pod numerem +48 531 983 230 lub adresem mailowym biuro@nowoczesneelewacje.com