Pawilony kontenerowe

Nowoczesne pawilony kontenerowe to obiekty o modułowej budowie przeznaczone głównie do prowadzenia różnego rodzaju działalności. Nie są trwale związane z podłożem, dzięki czemu można go postawić dosłownie wszędzie i co więcej przenieść w razie potrzeby. Zastosowana konstrukcja i materiały sprawiają, że pawilon kontenerowy z powodzeniem zastępuje standardowy budynek murowany. Można go wyposażyć we wszystkie niezbędne instalacje i systemy, jak również zaaranżować wewnątrz wiele pomieszczeń. Wszystko zależy od oczekiwań, potrzeb i specyfiki prowadzonej działalności.

Pawilon kontenerowy – budowa

Pawilon kontenerowy to specyficzny rodzaj obiektu. Wyróżnia się modułową budową i brakiem trwałego związania z podłożem, dzięki czemu staje się można powiedzieć obiektem mobilnym. Konstrukcja pawilonu wykonana jest ze stali zabezpieczonej przed korozją. Ściany i dach zazwyczaj pokrywamy płytami warstwowymi, które zapewniają dobrą termoizolację i bezpieczeństwo. Każdy pawilon kontenerowy możemy wyposażyć w dowolną ilość i rodzaj okien i drzwi.

Równie ważna jest organizacja przestrzeni wewnątrz pawilonu. Przestrzeń możemy podzielić na osobne pomieszczenia lub stworzyć tzw. open space. Planując inwestycję w pawilon kontenerowy warto przeanalizować potrzebę stworzenia pomieszczeń socjalnych i sanitarnych jak również konieczność montażu poszczególnych instalacji.

Pawilony kontenerowe - Nowoczesne Elewacje
Pawilony kontenerowe

Pawilony kontenerowe o szerokim zastosowaniu

Pawilony kontenerowe cieszą się ogromną popularnością ze względu na szerokie możliwości zastosowania w różnych branżach. Sprawdzają się doskonale w przemyśle, handlu czy też usługach. Najczęściej pawilony kontenerowe są wykorzystywane jako pawilony handlowe lub biurowe. Niezależnie czy mowa tutaj o małych sklepikach i kioskach czy tez większych salonach sprzedaży. Podobnie z biurami, mogą to być pojedyncze małe obiekty lub większe kompleksy składające się z wielu modułów kontenerowych. Świetnie też sprawdzają się w usługach.

Do popularnego zastosowania obiektów tj. pawilony kontenerowe zaliczamy:

 • pawilony handlowe (sklepy, kioski, biura sprzedaży, salony sprzedażowe),
 • kontenery biurowe
 • pawilony gastronomiczne (restauracje i obiekty z daniami na wynos)
 • pawilony usługowe (salony fryzjerskie, kosmetyczne, kawiarnie, winiarnie itp.)
 • portiernie i stróżówki

Pawilony kontenerowe mogą tworzyć zupełnie osobny budynek lub stanowić część większego obiektu, np. wewnątrz hali przemysłowej. Dobrym przykładem są tutaj biura kierowników produkcji, magazynu itp. a także pomieszczenia dla pracowników administracyjno-biurowych.

PAWILONY KONTENEROWE – KOSZTY BUDOWY

Koszt budowy pawilonu kontenerowego zależy od jego parametrów i wyposażenia. Głównym czynnikiem jest wielkość a co za tym idzie ilość niezbędnych do budowy materiałów. Jeśli chcesz otrzymać darmową wycenę pawilonu dla Twojej firmy, wypełnij poniższy formularz. Nasi specjaliście przygotują propozycję, a w razie potrzeby skontaktują się z Tobą w celu ustalenia szczegółów.

  Dane kontaktowe

  Zakres oferty

  Wymiary [m]

  Szczegóły inwestycji

  Załączniki

  (jeśli masz, możesz załączyć szkice, wstępny projekt, rzut placu budowy itp., max. 5mb, pliki pdf, jpg, png)

  Przepisz kod z obrazka

  captcha

  Nowoczesne Elewacje – sprawdzona firma budująca pawilony

  Jesteśmy producentem pawilonów kontenerowych i nowoczesnych elewacji wentylowanych. Nasze specjalności i doświadczenie pozwalają nam budować funkcjonalne obiekty najwyższej jakości o nieprzeciętnym wyglądzie. Zapewniamy projekt i wizualizację obiektu, budowę, transport i montaż obiektu wyposażonego we wszelkie niezbędne instalacje. Skontaktuj się z nami poprzez powyższy formularz wyceny lub bezpośrednio pod numerem telefonu +48 531 983 230 i adresem mailowym biuro@nowoczesneelewacje.com