Elewacje z płyt kompozytowych

Elewacje z płyt kompozytowych stanowią bardzo dobre zabezpieczenie zewnętrznej części budynku pod względem wytrzymałości, właściwości, a także wyglądu. Jak wiadomo elewacja to reprezentatywny element budynku z zewnątrz, który jednocześnie go chroni. Aby była skuteczna i efektowna powinno się ją wykonać z właściwych materiałów i z wykorzystaniem najlepszych znanych systemów. Nowoczesne elewacje z płyt kompozytowych pozwalają to wszystko osiągnąć. Sprawdzają się zarówno przy nowo powstających budynkach jak i tych, które już od dawna istnieją i wymagają renowacji. Są popularne dla budynków firmowych przeznaczonych na prowadzenie działalności gospodarczej różnego rodzaju, ale wykorzystuje się je też w przypadku budynków mieszkalnych i użyteczności publicznej.

Wentylowane elewacje z płyt kompozytowych

Mogłoby się wydawać, że skoro elewacja to zewnętrzna warstwa budynku, to nie wpływa ona w żaden sposób na jego wnętrze. Nic bardziej mylnego. Jeśli zastosujemy niewłaściwy system elewacji i użyjemy niewłaściwych materiałów, może się okazać, że wpłynie to na wentylację całego obiektu a w konsekwencji na komfort cieplny wewnątrz. Warto zatem dokonać przemyślanego wyboru. Doskonałym rozwiązaniem jest zastosowanie wentylowanych elewacji z płyt kompozytowych. Czym się wyróżniają elewacje wentylowane? Specyficzną budową, która zapewnia potocznie mówiąc „oddychanie” budynku. W dużym uproszczeniu mówiąc taka elewacja zbudowana jest z warstw oddzielonych od siebie pustą przestrzenią tzw. szczeliną wentylacyjną, co zapewnia odpowiedni przypływ powietrza. Dzięki temu zarówno zimą jak i latem łatwo osiągnąć oczekiwaną temperaturę i poziom wilgotności w pomieszczeniach w budynku.

Elewacje z płyt kompozytowych - Nowoczesne Elewacje
Nowoczesne Elewacje z płyt kompozytowych

Zalety elewacji z płyt kompozytowych

Ogromną zaletą jaką niosą za sobą elewacje z płyt kompozytowych jest z pewnością możliwość wykonania z ich pomocą systemu elewacji wentylowanej. Jak już wyżej wspomniano zapewnia to odpowiedni przepływ powietrza, wpływa na wentylację i komfort cieplny wewnątrz budynku. Elewacje z płyt kompozytowych są uniwersalnym rozwiązaniem, można je zastosować na różnych powierzchniach tj. np. na budynku murowanym, drewnianym, na płytach a także przy budowie hal stalowych. Charakteryzują się dużą sztywnością i odpornością na działanie szkodliwych warunków atmosferycznych, a jednocześnie są stosunkowo lekkie a co za tym idzie łatwe w montażu. Dodatkowo, co również istotne, elewacje z płyt kompozytowych pozwalają nadać budynkowi charakteru. Możemy je położyć w dowolnej orientacji i pomalować na dowolne kolory z palety RAL. Oznacza, to że dzięki nim możemy osiągnąć standardowy wygląd jak również bardzo spersonalizowany i dostosowany do oczekiwań inwestora.

ELEWACJA Z PŁYT KOMPOZYTOWYCH – CENNIK

Chcesz dowiedzieć się ile kosztuje elewacja z płyt kompozytowych na Twój budynek? Podaj nam informacje o swoim obiekcie, jeśli masz to załącz rysunki, jeśli nie to opisz jaki jest duży i czego oczekujesz. Wypełnij poniższy formularz a otrzymasz od nas wycenę na elewacje w płyt kompozytowych dostosowanych do Twoich potrzeb.

  Dane kontaktowe

  Zakres oferty

  Powierzchnia

  Szczegóły inwestycji

  Załączniki

  (jeśli masz, możesz załączyć rzut budynku, rzut przyziemia, rzut elewacji, mogą to być odręczne szkice, max. 5mb, pliki pdf, jpg, png)

  Przepisz kod z obrazka

  captcha

  Nowoczesne Elewacje  – producent elewacji

  Jesteśmy doświadczonym producentem elewacji z płyt kompozytowych oraz stalowych. Specjalizujemy się w wysokiej jakości elewacjach wentylowanych. Gwarantujemy wysoką jakość, szybką realizację i korzystne ceny. Skontaktuj się z nami przez powyższy formularz wyceny. Jeśli masz dodatkowe pytania nasi specjaliści są do Twojej dyspozycji również pod numerem telefonu +48 531 983 230 oraz adresem mailowym biuro@nowoczesneelewacje.com