Elewacja kompozytowa

Elewacja kompozytowa jest to zewnętrzna warstwa budynku wykonana z płyt kompozytowych. Ma za zadanie nadać oczekiwany wygląd oraz zabezpieczać budynek przed uszkodzeniami, a także go ocieplić. Wybierając system elewacji, niezależnie czy będzie to elewacja kompozytowa czy też wykonana w innej technologii, to musimy zwrócić uwagę na właściwości stosowanych materiałów. Skupmy się na tym, aby wybrane materiały były wytrzymałe i nadały charakteru obiektowi budowlanemu. Nowoczesna elewacja kompozytowa może mieć różny design, np. być drewnopodobna lub też mieć jednolity kolor. W przypadku budynków firmowych doskonale sprawdzają się aluminiowe płyty kompozytowe o nowoczesnym designie.

Elewacja kompozytowa z paneli aluminiowych

Nowoczesna elewacja kompozytowa to idealne rozwiązanie na budynki przeznaczone do prowadzenia działalności gospodarczej. Mowa tutaj o wszelkiego rodzaju zarówno małych budynkach firmowych, biurowych, sklepach, salonach itp., jak też o wielkopowierzchniowych obiektach halowych. Elewacja kompozytowa z paneli aluminiowych jest przede wszystkim trwała, odporna na uszkodzenia mechaniczne i działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Co więcej jeśli już zdarzy się, że na skutek nieprzewidzianych zdarzeń elewacja jednak ulegnie uszkodzeniu, wystarczy wymienić jedną płytę, a nie całą elewację.

Dużą zaletą tego typu rozwiązania jest szybki montaż, optymalne koszty w stosunku do jakości i możliwość zaprojektowania elewacji pod własne wymagania. Dzięki temu nasza elewacja kompozytowa może wyróżniać się na tle innych nowoczesnym designem lub pozostać niezauważona, jeśli tego będziemy chcieli. Kolory elewacji wybieramy z palety kolorów RAL, dlatego wybór mamy bardzo duży.

Elewacja kompozytowa wentylowana

Popularnym i docenianym rozwiązaniem są kompozytowe elewacje wentylowane. Co to takiego? Jest to system elewacji, który składa się z warstwy izolującej oraz okładziny zewnętrznej wykonanej z paneli kompozytowych. Między tymi dwiema warstwami pozostawiamy przestrzeń powietrzną tzw. szczelinę wentylacyjną. Takie rozwiązanie zapewnia właściwą cyrkulacje powietrza i zapobiega kumulowaniu się pary wodnej. Dzięki temu w budynku jesteśmy w stanie w łatwy sposób utrzymać oczekiwaną temperaturę i wilgotność.

Elewacja kompozytowa
Elewacja Kompozytowa - NowoczesneElewacje.Com

ELEWACJA KOMPOZYTOWA – CENA

Cena elewacji kompozytowej może być bardzo różna. Wszystko zależy, na jakie materiały się zdecydujemy i jak duża jest powierzchnia ścian, na której wykonujemy elewacje. Na cenę wpływają również wszelkie dodatkowe elementy i wykończenia. W celu poznania ceny elewacji kompozytowej na Państwa budynek zachęcamy do wypełnienia i przesłania do nas poniższego formularza wyceny. Im więcej szczegółów Państwo podadzą, tym dokładniejsza będzie wycena. Jeśli będzie brakować nam ważnych informacji, skontaktujemy się w Państwem, aby je doprecyzować.

  Dane kontaktowe

  Zakres oferty

  Powierzchnia

  Szczegóły inwestycji

  Załączniki

  (jeśli masz, możesz załączyć rzut budynku, rzut przyziemia, rzut elewacji, mogą to być odręczne szkice, max. 5mb, pliki pdf, jpg, png)

  Przepisz kod z obrazka

  captcha

  Nowoczesne Elewacje – producent elewacji kompozytowych

  Firma Nowoczesne Elewacje to doświadczony producent elewacji kompozytowych. Zajmujemy się projektowaniem i wykonaniem elewacji na nowo powstających budynkach jak i renowacją i wymianą elewacji starych obiektów. Zapewniamy doradztwo w zakresie doboru optymalnego rozwiązania. Zapraszamy do wypełnienia powyższego formularza, na podstawie którego przygotujemy dla Państwa wycenę wykonania elewacji. Jesteśmy dostępni również pod numerem telefonu +48 531 983 230 oraz adresem mailowym biuro@nowoczesneelewacje.com