Płyty kompozytowe elewacyjne

Nowoczesne płyty kompozytowe elewacyjne to komponenty, z których powstają kasetony elewacyjne, a w konsekwencji elewacje budynków. Mowa tutaj przede wszystkim o kasetonach aluminiowych, z których powstają między innymi elewacje wentylowane. Wyróżniają się one duża sztywnością i odpornością na działanie szkodliwych warunków atmosferycznych przy jednocześnie stosunkowo niskiej wadze. Płyty kompozytowe na elewację są łatwiejsze w transporcie i montażu, a także co ważne mniej problematyczna jest wymiana uszkodzonych kasetonów niż w przypadku elewacji wykonanych z innych materiałów.

Dlaczego warto wybrać płyty kompozytowe na elewację?

Elewacja budynku ma za zadanie go chronić z zewnątrz przed uszkodzeniami, nadać niepowtarzalny wygląd, ale jednocześnie powinna zapewniać właściwą termoizolację. Zastosowane płyty kompozytowe na elewację pozwalają spełnić wszystkie te funkcje. Wykonana z nich elewacja stanowi bardzo dobre zabezpieczenie zewnętrzne ścian, co więcej możemy nadać im designerski wygląd zgodny z naszymi oczekiwaniami. Mamy tutaj duże pole do popisu pod względem wymiaru kasetonów i kierunku ich położenia, a także pod względem kolorów. Wystarczy, że powiesz nam czego oczekujesz, a my zaprojektujemy elewację dla Twojego budynku.

Płyty kompozytowe na elewację wentylowaną

Płyty kompozytowe elewacyjne stosujemy przede wszystkim do wykonywania elewacji wentylowanych. Czym się wyróżniają elewacje wentylowane i dlaczego warto je zastosować? Są nieocenione jeśli mówimy o zapewnieniu komfortu cieplnego i właściwej wilgotności wewnątrz budynku. Zapewniają tzw. „oddychanie” ścian, co oznacza, że para wodna nie kumuluje się wewnątrz budynku, tylko dzięki zastosowanej szczelinie wentylacyjnej wydostaje się na zewnątrz. Co więcej właściwe materiały termoizolacyjne zapewnią chłód latem i łatwiejsze uzyskanie komfortu cieplnego zimą.

Płyty kompozytowe elewacyjne - Nowoczesne Elewacje
Płyty kompozytowe na elewacje

Płyty kompozytowe elewacyjne – zastosowanie

Zastosowanie jakie niosą za sobą płyty kompozytowe elewacyjne jest bardzo szerokie. Jak sama nazwa mówi wykonuje się z nich elewacje budynków. Gdzie najlepiej sprawdzają się płyty kompozytowe na elewację? Dosłownie wszędzie. Począwszy od domów jednorodzinnych, wielorodzinnych, czy też ogólnie mówiąc budynków mieszkalnych, przez budynki firmowe aż po ogromne hale czy też centra handlowe.

Płyty kompozytowe na elewacje często stosuje się na elewacje budynków mieszkalnych, hoteli, szkół, budynków biurowych, pawilonów handlowych, centrów handlowych i sportowych itp. Te same płyty kompozytowe elewacyjne mogą znaleźć zastosowanie jako elementy dekoracyjne, obudowy systemów oświetlenia czy też panele sufitowe. To jedynie przykłady ich zastosowania.

PŁYTY KOMPOZYTOWE ELEWACYJNE – WYCENA

Chcesz wiedzieć ile będą kosztować płyty kompozytowe na elewację Twojego budynku? Wypełnij poniższy formularz, a otrzymasz od nas bezpłatną wycenę. Pamiętaj, żeby napisać czy interesują Cię same płyty, czy też wykonanie całej elewacji, wraz z projektem i montażem. Jeśli masz szkice lub projekty budynku, to je załącz, ułatwi nam to wykonanie kalkulacji ilości potrzebnych materiałów.

  Dane kontaktowe

  Zakres oferty

  Powierzchnia

  Szczegóły inwestycji

  Załączniki

  (jeśli masz, możesz załączyć rzut budynku, rzut przyziemia, rzut elewacji, mogą to być odręczne szkice, max. 5mb, pliki pdf, jpg, png)

  Przepisz kod z obrazka

  captcha

  Nowoczesne Elewacje – Producent płyt kompozytowych elewacyjnych

  Jako doświadczony producent płyt kompozytowych elewacyjnych zapewniamy Państwu rozwiązania najwyższej jakości. Przygotowujemy indywidualny projekt wraz z wizualizacją Państwa budynku. Produkujemy wszystkie potrzebne elementy i montujemy elewację na Państwa budynku. Specjalizujemy się w wentylowanych elewacjach stalowych i aluminiowych, które zapewniają najlepszy komfort cieplny, nowoczesny design i doskonałe zabezpieczenie budynku. W przypadku pojawienia się dodatkowych pytań pozostajemy do dyspozycji pod numerem telefonu +48 531 983 230 lub adresem mailowym biuro@nowoczesneelewacje.com