Elewacje wentylowane

Elewacje wentylowane to nowoczesny sposób na stworzenie fasady budynku.  Jest ona odporna na stale zmieniające się warunki atmosferyczne, a jednocześnie zapewnia najwyższej klasy izolację. Z pomocą elewacji wentylowanych możliwe jest przygotowanie funkcjonalnych rozwiązań, które jednocześnie prezentują się estetycznie i stylowo (ze względu na szeroki wybór barw kasetonów). Zaprojektowane przez nas elewacje wentylowane wykonywane są z blachy powlekanej (stal) lub płyty kompozytowej (aluminium). Charakteryzują się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Prowadzimy prace zarówno na już istniejących budynkach, jak i takich, które dopiero powstają. Oferujemy przygotowanie fasad z izolacją termiczną lub bez niej.

Montaż Elewacji Wentylowanych - Nowoczesne Elewacje

ELEWACJE WENTYLOWANE – KONSTRUKCJA

Instalacja elewacji wentylowanej na wybranym budynku wymaga zamontowania specjalnie przygotowanego metalowego stelażu. Do stelażu mocujemy poszczególne panele. Ponadto równie ważne jest przygotowanie szczeliny wentylacyjnej. Będzie ona umożliwiała dostęp świeżego powietrza i jego swobodny ruch. Ta właściwość fasady będzie szczególnie doceniana latem. Umożliwi odprowadzanie gorącego powietrza, co odpowiadać będzie za chłodzenie budynku. Elewacja wentylowana przewiduje także zastosowanie izolacji cieplnej. Znajduje się ona pomiędzy ścianą budynku a gotowymi kasetonami. Jednocześnie nie zaburzaja szczeliny wentylacyjnej, która musi znaleźć się w tej konstrukcji. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych paneli elewacyjnych, fasada jest odporna na niesprzyjające warunki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo w przypadku usterek, jej poszczególne partie mogą zostać sprawnie zdemontowane i wymienione.

MONTAŻ KASETONÓW ELEWACYJNYCH

Montaż kasetonów stalowych - Nowoczesne Elewacje
Montaż kasetonów elewacyjnych - Nowoczesne Elewacje

ZALETY ELEWACJI WENTYLOWANYCH

Elewacje wentylowane są nowoczesnymi fasadami, które przede wszystkim umożliwiają ścianom budynku „oddychanie”. Para wodna skumulowana w budynku przenika przez ściany oraz izolację – dzięki zastosowaniu szczeliny wentylacyjnej, a następnie odparowuje. Rozwiązanie takie pozwala uniknąć kumulowania się wody, jej wchłaniania oraz ewentualnej korozji nią spowodowanej. W elewacjach wentylowanych stosuje się izolację termiczną, która latem chłodzi ściany budynku. Z kolei podczas zimniejszych miesięcy, zapewnia stałą ochronę cieplną. Tak przygotowana fasada, oprócz funkcjonalności, może także cechować się wyjątkowym wyglądem, ze względu na dużą różnorodność dostępnych aluminiowych płyt kompozytowych i stalowych kasetonów elewacyjnych.

Konstrukcja elewacji wentylowanej - Nowoczesne Elewacje