Fasady wentylowane

Fasady wentylowane to nic innego jak elewacje, które mają szczelinę powietrzną pomiędzy okładziną elewacyjną a warstwą izolacji termicznej. Są coraz bardziej popularne zarówno w przypadku budynków mieszkalnych jak i tych, wykorzystywanych do prowadzenia różnego rodzaju działalności gospodarczej. Charakteryzują się bardzo dobrymi właściwościami termoizolacyjnymi przy jednoczesnej minimalizacji ryzyka kondensacji pary wodnej, dlatego nie przez przypadek fasady wentylowane zyskały tak dużą popularność. Fasady wentylowane znajdują swoje zastosowanie przy wykańczaniu nowych budynków i rekonstrukcji tych istniejących.

Zalety fasad wentylowanych

Nowoczesne fasady wentylowane są nieocenione i bardzo doceniane przez projektantów i inwestorów. Wykonujemy elewacje wentylowane z najwyższej jakości materiałów, dzięki czemu są trwałe, odporne na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych i łatwe w utrzymaniu. Ich specyficzna budowa zapewnia tzw. przepuszczalność ścian, czyli ściany „oddychają” przez co nie kumuluje się para wodna, a termoizolacja jest jeszcze lepsza. Co więcej stanowią również ochronę przeciwpożarową. Dzięki zastosowaniu fasad wentylowanych można zapewnić stałą temperaturę, a tym samym komfort cieplny wewnątrz pomieszczeń.

Nie możemy zapominać o walorach estetycznych i możliwościach, jakie w tym zakresie dają fasady wentylowane. Wykonując tego rodzaju fasady stosujemy nowoczesne okładziny elewacyjne nadające budynkom charakteru. Duży wybór okładzin, pod względem kolorystycznym i możliwością łączenia ich z innymi materiałami, pozwala zadowolić nawet najbardziej wymagającego inwestora.

Elementy fasady wentylowanej

Fasady wentylowane zbudowane są z warstwy izolacyjnej oraz okładzin zewnętrznych. Między jednym a drugim zachowana jest przestrzeń powietrzna tzw. szczelina wentylacyjna. Warstwa izolacyjna jest często wykonana z wełny mineralnej, która zapewnia doskonałe właściwości w zakresie izolacji cieplnej i akustycznej. Okładziny wykonujemy z aluminiowych płyt kompozytowych lub stalowych paneli elewacyjnych, dlatego są one odporne na uszkodzenia i wyróżniają się nowoczesnym wyglądem.

Fasady wentylowane

FASADY WENTYLOWANE – CENA

Fasady wentylowane znajdują zastosowanie zarówno w przypadku nowych obiektów budowlanych, jak i tych już istniejących. Cena fasady wentylowanej zależy w dużej mierze od powierzchni ścian oraz materiałów, z których ją wykonujemy. Jeśli chcą Państwo otrzymać wycenę wykonania elewacji na Państwa budynku, zachęcamy do wypełnienia poniższego formularza.

  Dane kontaktowe

  Zakres oferty

  Powierzchnia

  Szczegóły inwestycji

  Załączniki

  (jeśli masz, możesz załączyć rzut budynku, rzut przyziemia, rzut elewacji, mogą to być odręczne szkice, max. 5mb, pliki pdf, jpg, png)

  Przepisz kod z obrazka

  captcha

  Producent fasad wentylowanych

  Szukasz wykonawcy fasady wentylowanej do swojego budynku? Nowoczesne Elewacje to firma specjalizująca się w tego typu rozwiązaniach. Wykonujemy fasady wentylowane na różnego rodzaju budynki, głównie przeznaczone do prowadzenia działalności gospodarczej oraz budynki użyteczności publicznej. Gwarantujemy fasady najwyżej jakości, profesjonalne doradztwo, wykonanie i realizację projektu od A do Z. Zapraszamy do kontaktu przez powyższy formularz kontaktowy lub w przypadku dodatkowych pytań pod numerem telefonu +48 531 983 230 lub adresem mailowym biuro@nowoczesneelewacje.com

  Fasady wentylowane - Nowoczesne Elewacje
  Fasady wentylowane - Projekt i Wykonanie