Kontenery biurowe

Budownictwo modułowe daje szereg możliwych rozwiązań w zakresie zarówno tzw. obiektów tymczasowych, ale też tych wykorzystywanych w długim okresie czasu. Jednym z doskonałych przykładów zastosowania budownictwa modułowego są kontenery biurowe, czy też inaczej zwane pawilony biurowe oraz pawilony handlowe. Obiekty te z powodzeniem umożliwiają urządzenie w nich przestrzeni biurowych typu open space, jak również wydzielenie niezależnych przestrzeni dla poszczególnych pracowników lub działów.

Co to jest kontener biurowy?

Kontener biurowy to samodzielny obiekt o budowie modułowej. Jak nazwa wskazuje przeznaczony jest przede wszystkim do pracy na stanowiskach biurowych i sprzedażowych. Wewnątrz może stanowić otwartą przestrzeń lub być podzielony na odrębne pomieszczenia. Jest tzw. mobilnym obiektem, który nawet jeśli jest dużych rozmiarów, można zdemontować i przewieźć w inne miejsce.

Budowa kontenerów biurowych

Budownictwo modułowe umożliwia łączenie ze sobą modułów dla uzyskania pożądanej przestrzeni biurowej. Projektujemy i budujemy kontenery z otwartą przestrzenią oraz na życzenie Klienta zapewniamy też ściany działowe. Dzięki Temu jesteśmy w stanie zbudować biura dla Państwa firmy dokładnie takie, jakich Państwo oczekują. Z pewnością pozwoli to na optymalizację pracy i zapewni komfort pracownikom.

Z czego zbudowany jest kontener biurowy? Kontener biurowy składa się przede wszystkim z konstrukcji nośnej, obudowy ścian, dachu, drzwi i zazwyczaj okien. Wewnątrz może mieć dodatkowo ściany działowe lub stanowić jedną otwartą przestrzeń. Konstrukcję nośną stanowi wysokiej jakości konstrukcja stalowa. Solidna obudowa wykonana jest z płyt warstwowych, co zapewnia właściwa izolację cieplną w obiekcie. Elementy takie jak drzwi okna, a także ostateczny wygląd i kolorystyka kontenera zależy przede wszystkim od wymagań inwestora.

Budownictwo Modułowe - Kontenery Biurowe
Kontenery Biurowe - Nowoczesne Elewacje
Chopper Garage - Kontenery Biurowe

Kontener biurowy – dlaczego warto?

Obiekty takie jak kontenery biurowe niosą za sobą wiele zalet. Są sprawdzonymi rozwiązaniami, szybkimi w realizacji, przy czym można je dostosować do indywidualnych potrzeb pod każdym względem. Przestrzeń wewnątrz kontenerów można dowolnie urządzić, zarówno jako biuro open space, jak i z podziałem na niezależne pomieszczenia biurowe. Kontenery biurowe mają tą przewagę nad obiektami stałymi, a tym bardziej murowanymi, że można je w każdej chwili zdemontować , przewieźć i sprzedać, jeśli nie będą już potrzebne. Co więcej można je w razie potrzeby przebudować i powiększyć.

Uniwersalne kontenery biurowe i ich zastosowanie

Praktycznie w każdej branży niezbędne są pomieszczenia biurowe. W zależności od specyfiki działalności gospodarczej potrzeby na posiadanie pomieszczeń biurowych mogą być bardzo różne. Nowoczesne kontenery biurowe z powodzeniem spełniają swoją funkcję dokładnie tak samo jak tradycyjne biura. Przestrzeń wewnątrz nich może być zaaranżowana według własnych potrzeb i wymagań. Kontenery biurowe doskonale sprawdzają się jako biura tymczasowe ale również stałe. Mogą stanowić dodatkowe pomieszczenia administracyjne i socjalne przy różnego rodzaju halach produkcyjnych biurowych itp. lub na placach budowy. Sprawdzają się jako biura sprzedaży i pomieszczenia przeznaczone do spotkań z Klientami. Popularnym przykładem zastosowania są właśnie biura sprzedaży mieszkań, które często spełniają swoją funkcję w konkretnym okresie czasu.

Do najczęstszego zastosowania kontenerów biurowych zaliczamy:

  • biura dla pracowników administracyjnych,
  • biura kierowników i brygadzistów w halach produkcyjnych itp.,
  • biura sprzedaży (np. biura sprzedaży mieszkań),
  • biuro z pomieszczeniem socjalnym,
  • portiernie i stróżówki.

Kontenery biurowe dostosowane do Twoich potrzeb

Projektując kontenery biurowe skupiamy się na dostosowaniu obiektów do Państwa indywidualnych potrzeb , jednocześnie wykorzystujemy sprawdzone modułowe rozwiązania. Pozwala to zapewnić Państwu produkt wysokiej jakości spełniający potrzeby Państwa firmy. Do budowy biur wykorzystujemy materiały najwyższej jakości bazując na nowoczesnych i sprawdzonych technologiach. Projektujemy, doradzamy, produkujemy, montujemy – zapewniamy kompleksową realizację i indywidualne podejście do każdego Klienta. Realizujemy standardowe projekty jak i te zindywidualizowane o specyficznych wymaganiach.

Kontener Biurowy - Nowoczesne Elewacje
Budownictwo Modułowe - Kontenery biurowe