Kontenery z płyty warstwowej

Kontenery z płyty warstwowej coraz częściej zastępują budynki murowane. Są to tzw. przenośne budynki, które nie muszą być, a wręcz zazwyczaj nie są na stałe związane z gruntem. Z powodzeniem spełniają wszystkie funkcje budynków murowanych niosąc za sobą szereg dodatkowych zalet. Jak sama nazwa wskazuje, ściany i dach wykonane mają z płyt warstwowych. Nowoczesne kontenery z płyty warstwowej są wykorzystywane przez firmy z bardzo różnych branż. Ich uniwersalność, a zarazem możliwość zaprojektowania pod indywidualne wymagania sprawia, że są coraz chętniej wybierają je przedsiębiorcy. Do tego szybka realizacja i stosunkowo niskie koszty potwierdzając słuszność wyboru tego rozwiązania.

Jak zbudowane są kontenery z płyty warstwowej?

Nowoczesne kontenery z płyty warstwowej opierają się na konstrukcji nośnej wykonanej z wysokiej jakości stali. Konstrukcja jest wzmacniana i zabezpieczana między innymi przed korozją, dzięki czemu zapewnia to im stabilność i wytrzymałość przez długie lata. Ściany i dach wykonujemy z płyt warstwowych, które wyróżnia bardzo dobra izolacja cieplna. Mamy do wyboru kilka rodzajów płyt warstwowych, różnią się one od siebie materiałem, z którego wykonany jest rdzeń. Płyta warstwowa składa się z dwóch okładzin zewnętrznych i warstwy izolacyjnej pomiędzy nimi, tzw. rdzenia. Rdzeń może być wykonany np. z styropianu, pianki poliuretanowej lub wełny mineralnej. Materiały te różnią się od siebie właściwościami izolacyjnymi i odpornością na działanie ognia.

Szerokie zastosowanie kontenerów

Pawilony biurowe

Kontenery z płyty warstwowej wykorzystuje się w niemalże każdej branży. Służą też jako różne rodzaje budynków, w zależności od potrzeb. Sprawdzają się doskonale jako pawilony biurowe, ponieważ umożliwiają zorganizowanie przestrzeni dla pracowników zgodnie z potrzebami naszej firmy. Kontenery z płyty warstwowej zapewniają komfortowe warunki pracy w ich wnętrzu, a ich wygląd i nowoczesność sprawia, że milej się tam przebywa.

Pawilony handlowe i usługowe

Bardzo popularnym przykładem jest zastosowanie kontenerów z płyty warstwowej jako różnego rodzaju kontenery czy też pawilony handlowe i usługowe. Mowa tutaj o wszelkich kioskach, sklepikach, kwiaciarniach, tzw. „spożywczakach”, salonach i serwisach rowerowych, salonach fryzjerskich itp. Obiekty te prezentują się naprawdę zachęcająco, a możliwość postawienia kontenera zgodnego z naszymi potrzebami pozwala na swobodne prowadzenie biznesu.

Kontenery restauracyjne

Inne częste zastosowanie tego typu obiektów to pawilony gastronomiczne czy też tzw. kontenery restauracyjne. To znakomity przykład, gdzie sprawdzają się kontenery z płyty warstwowej. Decydując się na to rozwiązanie mamy dwie zasadnicze możliwości, ponieważ zależy czy chcemy przyjmować gości wewnątrz i prowadzić typową restaurację, czy może sprzedawać szybkie posiłki jedynie na wynos lub urządzić tzw. ogródek przed kontenerem. Wszystko zależy od tego, co chcemy osiągnąć. Możemy zaprojektować kontener z płyty warstwowej dowolnych wymiarów z zaplanowaną przestrzenią na stoliki dla gości w jego wnętrzu. Popularnym rozwiązaniem jest również budowa małego kontenera z ogromnym otwieranym oknem i ladą, gdzie posiłki wydawane są na zewnątrz. Takie rozwiązanie stanowi wygodną alternatywę dla foodtrucku.

Portiernie i stróżówki

Przenośne kontenery idealnie nadają się na pomieszczenia dla portiera, stróża czy też ochroniarza. Mogą stać odosobnione na zewnątrz, np. przy wjeździe na teren firmy lub też wewnątrz jakiegoś większego obiektu, np. hali przemysłowej. Wszystko zależy jak mamy zorganizowany przebieg poszczególnych procesów w firmie i gdzie taki obiekt jest potrzebny. W każdym razie kontenery z płyt warstwowych sprawdzają się znakomicie jako portiernie i stróżówki. Mogą to być niewielkie obiekty, np. z dużym otwieranym oknem, dzięki któremu portier nie musi wychodzić na zewnątrz a wszystko widzi i załatwia przez owe okno.

Garaże

Garaże to również częste zastosowanie kontenerów z płyt warstwowych. Mowa tutaj o garażach zarówno jedno jak i wielostanowiskowych. Co więcej sprawdzają się też jako garaże razem z warsztatem samochodowym. Można w nich zastosować dowolną liczbę bram wjazdowych tworząc stanowiska naprawcze.

To najbardziej popularne przykłady zastosowań kontenerów z płyty warstwowej, jednak możliwości ich wykorzystania są zdecydowanie szersze i ogranicza je jedynie wyobraźnia.

Kontenery z płyty warstwowej
Kontenery z płyt warstwowych od Nowoczesne Elewacje
Kontenery z płyt warstwowych - projektowanie i budowa
Budowa kontenerów z płyt warstwowych

KONTENERY Z PŁYTY WARSTWOWEJ – CENA

Cena budowy kontenera z płyty warstwowej zależy w dużej mierze od jego wielkości i ewentualnych dodatkowych elementów. Wpływ na nią mają też wielkości i rodzaje okien i drzwi, jak również aranżacja przestrzeni wewnątrz obiektu, np. ściany działowe. Zapraszamy o wypełnienia poniższego formularza, na podstawie którego przygotujemy dla Państwa darmową wycenę.

    Dane kontaktowe

    Zakres oferty

    Wymiary [m]

    Szczegóły inwestycji

    Załączniki

    (jeśli masz, możesz załączyć szkice, wstępny projekt, rzut placu budowy itp., max. 5mb, pliki pdf, jpg, png)

    Przepisz kod z obrazka

    captcha

    Gdzie kupić kontenery z płyty warstwowej?

    Podejmując decyzję o inwestycji w kontenery z płyty warstwowej warto pamiętać, że mamy dwie możliwości. Albo skorzystać z gotowych zaprojektowanych kontenerów, albo dostosować projekt do swoich indywidualnych wymagań. Zawsze jednak wiąże się to z wyborem firmy, która taki kontener wykona.

    Firma Nowoczesne Elewacje jest producentem kontenerów z płyt warstwowych. Zajmujemy się kompleksową realizacja inwestycji. Wykonamy dla Państwa projekt i wizualizację obiektu zgodnego z Państwa wymaganiami. Służymy radą w zakresie wyboru rozwiązania. Zachęcamy do wypełnienia powyższego formularza wyceny lub do bezpośredniego kontaktu z nami.