Obiekty przemysłowe

Obiekty przemysłowe to szerokie pojęcie obejmujące wszelkiego rodzaju obiekty wykorzystywane przede wszystkim przez firmy produkcyjne. Mowa tutaj o tzw. obiektach czy też halach modułowych – są to zazwyczaj sporo większe obiekty niż pawilony modułowe i spełniają nieco inne funkcje. Do najbardziej popularnych obiektów przemysłowych budowanych w oparciu o budownictwo modułowe możemy zaliczyć obiekty magazynowe, hale produkcyjne, hale montażowe, warsztaty, stolarnie itp.

Obiekty Przemysłowe - Nowoczesne Elewacje
Objekty przemysłowe - Nowoczesne Elewacje

Obiekty przemysłowe – budowa obiektów modułowych

Obiekty modułowe, a konkretnie z tym przypadku hale modułowe wyróżniają się, jak sama nazwa wskazuje, modułową budową. Polega to na budowie obiektu z poszczególnych powtarzalnych modułów, które dają nam w zasadzie nieograniczone możliwości przy zachowaniu standardowych, sprawdzonych rozwiązań. Obiekty przemysłowe modułowe zbudowane są z solidnej konstrukcji stalowej. Dach i ściany obudowane są zazwyczaj płytami warstwowymi – chyba, że inwestor zażyczy sobie inaczej. Jednak płyty warstwowe są do tego idealnym materiałem, ze względu na swoje właściwości termoizolacyjne i łatwość montażu. Obiekty przemysłowe wyposażane są w różnego rodzaju drzwi, bramy, okna ścienne i świetliki dachowe. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb inwestora. Czyli z jednej strony mamy standardowe gotowe moduły, a z drugiej dużą dowolność w kreowaniu obiektu. Również jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny i kolorystykę, to pole manewru jest duże. Dzięki temu nasz obiekt przemysłowy może wyróżnić się na tle innych i tym samym zwrócić na siebie uwagę.

Modułowa budowa obiektów wbrew pozorom daje dużą elastyczność. Jak wspomnieliśmy wcześniej z jednej strony do budowy wykorzystywane są konkretne zdefiniowane już moduły, w oparciu o które tworzony jest projekt obiektu przemysłowego. Z drugiej jednak regularna budowa zapewnia możliwości późniejszej przebudowy i rozbudowy obiektu. Jeśli w miarę rozwoju działalności będziemy potrzebować większej powierzchni, bez problemu halę modułową możemy rozbudować dokładając kolejne moduły. Pozwala to również na demontaż, relokację i ponowny montaż obiektu, jeżeli zajdzie taka konieczność.

Magazyny modułowe

Bardzo popularnym przykładem zastosowania modułowych obiektów przemysłowych są wszelkiego rodzaju magazyny. Począwszy od tych małych a skończywszy na wielkopowierzchniowych halach magazynowych. Tak zwane magazyny modułowe to doskonała alternatywa dla tradycyjnych magazynów murowanych. Spełniają wszystkie funkcje tradycyjnego magazynu przy jednoczesnej większej elastyczności rozwiązania, szybszej realizacji i stosunkowo niższych kosztach budowy. Zabezpieczona przed korozją stalowa konstrukcja i zastosowane na ścianach i dachu płyty warstwowe najwyższej jakości umożliwiają całoroczne wykorzystywanie obiektu.

Magazyny modułowe sprawdzają się w każdej branży produkcyjnej jak też w rolnictwie. Projektujemy je w oparciu o standardowe moduły, dostosowując jednak obiekty do indywidualnych potrzeb. Dzięki temu magazyny mogą stanowić samodzielne hale jednonawowe lub wielonawowe. Mogą też wewnątrz mieć wstawione specjalne kontenery dla pracowników administracyjno-biurowych, uwzględniać pomieszczenia socjalne itp. Zastosowane materiały umożliwiają zapewnienie wewnątrz hali pożądanych warunków cieplnych przez cały rok. Dzięki czemu zapewniane są komfortowe warunki pracy. Nasze magazyny modułowe nadają się zarówno do przechowywania w nich wszelkiego rodzaju surowców i produktów, jak też do przebywania w nich ludzi.

Objekty modułowe - Nowoczesne Elewacje
Obiekty Przemysłowe - Nowoczesne Elewacje

Hale produkcyjne i montażowe

Hale produkcyjne i montażowe to nieodłączne obiekty funkcjonowania przedsiębiorstw produkcyjnych. Nowoczesne rozwiązania takiej jak modułowe obiekty przemysłowe pozwalają na szybką budowę hal dostosowanych do indywidualnych potrzeb. Rozwiązanie to sprawdza się niezależnie od rodzaju produkcji i konkretnej branży. W halach modułowych z powodzeniem można zorganizować duża seryjną produkcję, jak też tą o mniejszej skali. Fachowe doradztwo, dobry projekt, solidna stalowa konstrukcja, obudowa obiektu z materiałów wysokiej jakości zapewniają możliwość eksploatacji hali przez wiele lat o każdej porze roku. Wewnątrz hali zapewnione są warunki odpowiednie do pracy ludzi i maszyn oraz do przechowywania surowców i półproduktów.

Warsztaty

Modułowe obiekty przemysłowe zostały docenione jako warsztaty. Mowa tutaj przede wszystkim o warsztatach samochodowych oraz warsztatach rzemieślniczych tj. stolarnie, ślusarnie itp. Warsztat samochodowy jest doskonałym przykładem wykorzystania modułowej budowy obiektu. Tworząc warsztat wielostanowiskowy powielamy sprawdzone gotowe moduły, zapewniając powtarzalną budowę i możliwość późniejszej rozbudowy warsztatu. Tak naprawdę otwierając jakikolwiek warsztat często zaczynamy od mniejszej skali działalności, wówczas potrzebny nam jest mały obiekt. Modułowe obiekty przemysłowe mają tą duża zaletę, że gdy zajdzie taka potrzeba, to bez większego problemu można je przebudować i powiększyć.

Obiekty przemysłowe o dowolnym przeznaczeniu

Magazyny, hale produkcyjne czy też warsztaty to jedynie przykłady zastosowania naszych obiektów modułowych. W zależności od potrzeb mogą być wykorzystywane do różnych innych celów. Sprawdzą się również między innymi jako hale logistyczne, hale sportowe, hale handlowe i usługowe, kurniki, ujeżdżalnie konne, hale garażowe itp.

Skontaktuj się z nami

Jeśli są Państwo zainteresowani budową obiektu przemysłowego o dowolnym przeznaczeniu, zachęcamy do kontaktu z nami. Zapraszamy do wypełnienia formularza kontaktowego lub bezpośrednio na adres mailowy biuro@nowoczesneelewacje.com. Więcej informacji mogą Państwo uzyskać również pod numerem telefonu +48 531 983 230