FAQ

Jesteśmy prężnie rozwijającą się firmą, która wykonuje wysokiej jakości elewacje stalowe. Naszą zaletą jest elastyczność, ponieważ zawsze staramy się dostosować naszą ofertę do indywidualnych wymagań każdego klienta. Produkujemy kasetony elewacyjne już od lat, dlatego mogą być Państwo pewni, iż wykorzystamy podczas realizacji zlecenia najlepsze produkty z naszej kolekcji.

Elewacje wentylowane to starannie zaprojektowana fasada budynku, która składa się ze stworzonego specjalnie na ten cel metalowego stelażu oraz zamontowanych na nim paneli. Pomiędzy ścianą a elewacją znajduje się szczelina wentylacyjna, która umożliwia swobodny ruch powietrza, a w rezultacie chłodzi obiekt podczas gorących dni. Możliwe jest także umieszczenie w tym miejscu przygotowanej odpowiednio wcześniej izolacji cieplnej, która zadba o to, by podczas chłodnych miesięcy budynek nie tracił ciepła.

Pierwszym krokiem jest przygotowanie pod-konstrukcji, czyli konsoli i profili, które stanowić będą stelaż dla paneli. Następnie konieczne jest zamontowanie izolacji, obróbek blacharskich dookoła okien, drzwi i innych elementów oraz siatek wentylowanych. Na samym końcu instalowane są kasetony elewacyjne aluminiowe i stalowe. W tym celu wykorzystywane są poziome łączniki oraz listwy startowe, które muszą zapewnić im stabilne oparcie. Poprawnie zamontowane panele są odporne na działanie warunków atmosferycznych, także wiatru.

Panele elewacyjne, zarówno stalowe, jak i aluminiowe, mają wiele wspólnych zalet:

  • cechuje je długa żywotność oraz odporność na uszkodzenia mechaniczne,
  • ich montaż oraz demontaż jest szybki i łatwy, a dodatkowo przystępny cenowo,
  • doskonale izolują budynki przed nagrzewaniem się oraz stratą ciepła,
  • posiadają nowoczesny design i harmonijne połączenia dzięki niewidocznym mocowaniom.

Ceny kasetonów stalowych lub ceny kasetonów aluminiowych to pytanie które od zawsze budzi ciekawość klientów. Ciężko jest jednoznacznie określić jaka będzie cena kasetonów stalowych czy aluminiowych. Jest bardzo dużo czynników wpływających na cenę. Większość zleceń wykonujemy kompleksowo tzn. planujemy podział i wygląd elewacji, wysyłamy klientowi dokumentację techniczną wraz z projektem 3D obiektu. Po omówieniu i zaakceptowaniu wszystkich ustaleń przystępujemy do produkcji elewacji i dalej montażu na miejscu u klienta. Wpływ na cenę mają przede wszystkim rodzaj materiału z którego wykonujemy panele elewacyjne, zastosowanie pod konstrukcji, konstrukcja systemowa aluminiowa, konstrukcja stalowa. Materiał z jakiego wykonane są ściany obiektu do którego mocowana jest pod konstrukcja elewacji, podkonstrukcja kasetonów stalowych. Oferujemy klientom również zakup samego materiału tj. kasetony stalowe, pod konstrukcja elewacji, kompletny system zamocować, projekt elewacji. W takich przypadkach instruujemy naszych klientów jak wygląda system montażu i od czego zacząć.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do współpracy i składania zapytań. To bardzo proste wycena kasetonów stalowych lub w podejściu kompleksowej realizacji wycena elewacji wentylowanej nic nie kosztuje, wystarczy przesłać projekt, rysunki nawet odręczne szkice z naniesionymi wymiarami a my przygotujemy wycenę i podpowiemy jak wykonać elewację która będzie służyła przez dziesiątki lat. Warto zwrócić uwagę że cena kasetonów czy też cena całej elewacji z naszym wykonawstwem powinna być dla klientów drugoplanowym czynnikiem na podjęcie decyzji. Elewacje wentylowane robimy raz, inwestujemy raz i cieszymy się niezmienionym wyglądem przed długie lata.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji w naszym biurze w Połajewie każdego dnia od godziny siódmej do piętnastej. Dodatkowo, zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego. W zakładce kontakt znajdą Państwo także specjalnie przygotowany formularz, który pozwoli na dokładne opisanie problemu czy celu korespondencji.