Kontenery modułowe

Nowoczesne budownictwo modułowe daje szerokie możliwości w zakresie budowy obiektów szybko, sprawnie i elastycznie. Co to w zasadzie są kontenery modułowe? Są to innymi słowy przenośne pawilony, pokryte często płytami warstwowymi i oparte o solidną stalową konstrukcję. Zbudowane są z powtarzalnych modułów, dzięki czemu korzystamy ze sprawdzonego rozwiązania konstrukcyjnego. Kontenery modułowe, ze względu na możliwość ich dostosowania do indywidualnych wytycznych, są wykorzystywane niemalże w każdej branży. Można w nich urządzić dowolne pomieszczenia, a także stanowiska pracy.

Firmowe kontenery modułowe

Budownictwo modułowe znane jest zarówno w budownictwie mieszkaniowym jak i przemysłowym. Jednak to właśnie firmy, a konkretniej ich właściciele i pracownicy, najbardziej doceniają kontenery modułowe. Prowadząc firmę chcąc czy nie chcąc potrzebujemy jakiejś przestrzeni zamkniętej i jakichś pomieszczeń. Oczywiście, że w przypadku dużej firmy zapotrzebowanie to będzie duże, a w przypadku małej stosunkowo mniejsze, a w przypadku jednoosobowych działalności wręcz znikome. Jednak nie zmienia to faktu, że prowadzenie firmy i zatrudnianie pracowników wymaga zorganizowania im przestrzeni do pracy. Czasami będą potrzebne kontenery modułowe stanowiące budynki biurowe, czasami będą jednocześnie siedzibą firmy, a czasami miejscem spotkań z klientami lub przyjmowania gości, jak w przypadku kontenerów restauracyjnych. Najczęściej stosowanym rodzajem kontenerów są kontenery z płyty warstwowej.

Budowa kontenerów modułowych

Nowoczesne obiekty modułowe dają szereg możliwości na stworzenie przestrzeni związanej z funkcjonowaniem firmy. Z powodzeniem zastępują, a wręcz wypierają stałe budynki murowane. Nowoczesne kontenery modułowe sprawdzą się wszędzie tam, gdzie chcemy postawić budynek wysokiej jakości szybko, w stosunkowo niskiej cenie i dodatkowo mieć później możliwość ewentualnego przeniesienia go w inne miejsce, a nawet sprzedaży. Zbudowane są ze stalowej konstrukcji nośnej, która jest odpowiednio zabezpieczona przed działaniem warunków atmosferycznych, w tym przed korozją. Z kolei popularnym materiałem stosowanym jako obudowa ścian i dachu są płyty warstwowe. Ich właściwości termoizolacyjne zapewniają odpowiednią izolację cieplną, a co za tym idzie łatwe utrzymanie pożądanej temperatury wewnątrz pomieszczeń zarówno latem jak i zimą. Budowane kontenery modułowe mogą wewnątrz mieć otwartą przestrzeń tworząc tzw. openspace lub otwarty salon sprzedaży, salę wystawową itp. Mogą też mieć wydzielone pomieszczenia przez ściany działowe.

Kontenery modułowe – uniwersalność i szerokie zastosowanie

Ze względu na możliwości łączenia modułów konstrukcji, kontenery modułowe mogą być dostosowane do potrzeb chociażby pod względem wymiarów obiektu. Możemy budować malutkie kontenery tj. np. pomieszczenia sanitarne, czy też małe portiernie i stróżówki, aż do dużych obiektów stanowiących całe kompleksy budynków o różnym przeznaczeniu. Dlatego też obiekty tego typu mają szerokie zastosowanie w wielu branżach.

Kontenery modułowe są wykorzystywane jako:

 • budynki biurowe
 • siedziby firm
 • lokale sklepowe i kioski
 • pawilony gastronomiczne
 • kontenery socjalne
 • pawilony usługowe
 • garaże
Kontenery modułowe
Nowoczesne Kontenery Modułowe

KONTENERY MODUŁOWE – CENA

Cena budowy kontenera modułowego zależy od parametrów jakimi się charakteryzuje tj. wielkości, wykorzystanych materiałów, aranżacji przestrzeni wewnątrz obiektu, okien, drzwi itp. Przy projektowaniu ważne jest jego przeznaczenie, jednak nie wpływa ono za bardzo na cenę, chyba że przeznaczenie determinuje wykonanie dodatkowych elementów. Jeśli są Państwo zainteresowani budową tego typu obiektu, zachęcamy do wypełnienia poniższego formularza wyceny. Im więcej szczegółów Państwo podadzą, tym precyzyjniej będziemy w stanie przygotować indywidualna ofertę.

  Dane kontaktowe

  Zakres oferty

  Wymiary [m]

  Szczegóły inwestycji

  Załączniki

  (jeśli masz, możesz załączyć szkice, wstępny projekt, rzut placu budowy itp., max. 5mb, pliki pdf, jpg, png)

  Przepisz kod z obrazka

  captcha