Wszyscy znamy już tzw. food trucki stojące przy chodnikach, w parkach czy też na festiwalach i sprzedające jedzenie. Niektóre z nich serwują dania jedynie na wynos, inne oferują spożycie posiłków na tzw. ogródku tuż obok. Alternatywą do food trucków są tzw. pawilony restauracyjne, które spełniają w zasadzie tą sama funkcję, jednak dają większe możliwości i wygodę. Oczywiście zastosowanie pawilonów gastronomicznych ma sens, jeśli nie zamierzamy serwować jedzenia codziennie w innej lokalizacji.
Co to jest food truck?
Food truck to dosłownie mówiąc samochód z jedzeniem. Czyli co dokładnie? Można powiedzieć, ze to przerobiony samochód większych gabarytów, dostawczy lub ciężarowy. W jego wnętrzu urządza się kuchnię, a raczej wyposaża się go po prostu w sprzęty niezbędne do przyrządzania potraw i przechowywania produktów. Zazwyczaj ma wycięty otwór okienny praktycznie na całą szerokość naczepy oraz wyposażony jest w ladę, z pomocą której obsługuje się klientów. Cechą charakterystyczną prowadzenia food truck’ów, jest przyrządzanie potraw praktycznie na oczach klientów. Nic tam nie dzieje się na tzw. zapleczu, ponieważ zaplecza tam nie ma. Jest to jedno pomieszczenie, w którym odbywa się wszystko. Bardzo dużą zaletą tego typu rozwiązania jest ogromna mobilność. Food truck jest idealny, jeśli chcemy jeździć i serwować jedzenie na różnego rodzaju festiwalach i innych wydarzeniach, czyli musimy się często przemieszczać. Jeśli jednak prowadzimy nasz biznes w jednym miejscu, z całą pewnością wygodniejszym rozwiązaniem będzie pawilon gastronomiczny.
Co to są pawilony gastronomiczne?
Pawilony gastronomiczne to nowoczesne obiekty modułowe przeznaczone do prowadzenia działalności gastronomicznej. Dają o wiele więcej możliwości niż food trucki. Mogą mieć dowolną wielkość, obejmować nawet kilka pomieszczeń, wraz z zapleczem i pomieszczeniami socjalnymi. Co prawda nie da się nimi jeździć, ale również można przemieszczać je w inne miejsce w razie konieczności zmiany lokalizacji. Pawilony buduje się w oparciu o solidną stalową konstrukcję, a dach i elewację wykonuje się zazwyczaj z płyt warstwowych. Dzięki zastosowanym materiałom do budowy pawilonu, w pomieszczeniach łatwo można utrzymać pożądaną temperaturę zarówno latem jak i zimą. Ilość i wielkość okien również jest dostosowywana do indywidualnych wymagań, dzięki czemu możemy postawić stabilny kontener z wielkim oknem i ladą do wydawania posiłków na zewnątrz lub też z przestrzenią wewnątrz dla gości.
Co wybrać?
Pawilon gastronomiczny możemy dostosować do indywidualnych potrzeb pod wieloma względami, dzięki czemu otrzymujemy przestrzeń, która nam wystarczy i w której będzie nam wygodnie. Food truck ma ograniczoną przestrzeń, ale w zamian za to można nim jeździć i nawet codziennie być w innym miejscu. Tak naprawdę jedno i drugie rozwiązanie niesie za sobą szereg zalet, wybór zależy od okoliczności i konkretnego przeznaczenia. Jeśli chcemy często zmieniać lokalizację sprzedaży naszych dań, to z pewnością lepszy będzie food truck. Jeśli natomiast zamierzamy prowadzić naszą działalność gastronomiczną w jednym miejscu lub zmieniać miejsce, ale w dłuższym okresie czasu, to zdecydowanie lepszy, wygodniejszy i bardziej ekonomiczny będzie pawilon gastronomiczny.
Budowa pawilonów gastronomicznych
Budowę pawilonu gastronomicznego najlepiej zlecić firmie, która się w tym specjalizuje. Nowoczesne Elewacje to firma zajmująca się budową obiektów modułowych takich jak m. in. pawilony gastronomiczne. Zapewniamy realizację inwestycji od A do Z. Zaprojektujemy dla Ciebie pawilon, zaprezentujemy wizualizację, wykonamy wszystkie niezbędne elementy i zmontujemy całość we wskazanym miejscu. Jeśli są Państwo zainteresowani budową tego typu obiektu zachęcamy wypełnić formularz wyceny dostępny na stronie https://nowoczesneelewacje.com/pawilony-gastronomiczne/ W przypadku pojawienia się dodatkowych pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji pod numerem +48 531 983 230 lub adresem mailowym biuro@nowoczesneelewacje.com