Budynki modułowe to, jak sama nazwa wskazuje, budynki wykonane z modułów. Moduły te dotyczą konstrukcji obiektu, która ma regularną modułową budowę. Możemy łączyć ze sobą dowolną liczbę standardowych modułów dzięki czemu uzyskujemy obiekty o wymiarach dostosowanych do naszych potrzeb. Nowoczesne budynki modułowe znalazły swoje zastosowanie niemalże w każdej branży, od usług i handlu aż do produkcji. Co prawda w przypadku działalności produkcyjnej są zazwyczaj tylko składową infrastruktury przedsiębiorstwa, zwłaszcza jeśli mówimy o dużych przedsiębiorstwach. Jednak chociażby w handlu i usługach to często jedyny potrzebny obiekt z zamknięta przestrzenią przeznaczony do prowadzenia biznesu. Dlaczego budynki modułowe cieszą się dużym powodzeniem? Z pewnością ze względu na swoją uniwersalność, szybkość realizacji i możliwości relokacji.
Nowoczesne budynki modułowe to nic innego jak popularne pawilony i tzw. kontenery modułowe. Bazują na modułowej budowie, dzięki czemu duża część konstrukcji i jej częściowy montaż wykonuje się w warunkach kontrolowanych w zakładach produkcyjnych. Na miejsce budowy przywosi się już gotowe moduły i tam odbywa się ostateczny montaż. Pozwala to zapewnić najwyższa jakość wykonania i minimalizuje ryzyko, że pójdzie coś nie tak. Budynki modułowe powstają w oparciu o solidną stalową konstrukcję odpowiednio zabezpieczoną przed korozją. Elewację i dach tego typu obiektów stanowią przeważnie płyty warstwowe. Ich właściwości zapewniają bardzo dobrą termoizolacje, stanowią zabezpieczenie budynku a do tego dodają mu walorów estetycznych. Płyty warstwowe układamy w dowolnym kierunku (pion, poziom, skos) i malujemy na dowolny kolor z palety RAL, dzięki czemu jesteśmy w stanie uzyskać bardzo oryginalny i nowoczesny wygląd w zależności od wymagań inwestora.
Budynki modułowe możemy podzielić przede wszystkim ze względu na zastosowanie. Do najczęściej spotykanych budynków modułowych zaliczamy pawilony handlowe i usługowe. Są w nich prowadzone wszelkiego rodzaju sklepy i sklepiki, np. osiedlowe sklepy spożywcze i monopolowe, warzywniaki, sklepy mięsne, kwiaciarnie itp. Świetnie sprawdzają się również jako salony fryzjerskie czy też kosmetyczne. Kolejnym popularnym rodzajem są pawilony gastronomiczne wykorzystywane do prowadzenia restauracji i punktów typu fast food z jedzeniem na wynos. Takie budynek modułowy jest wtedy wyposażony w odpowiednie lady i miejsce na sprzęty gastronomiczne, lodówki itp. Często spotykamy też biura urządzone w budynkach modułowych, są to tzw. pawilony biurowe. Mogą stanowić osobne budynki, w których znajdują się biura lub też cała siedziba firmy, a mogą być ulokowane wewnątrz większych obiektów takich jak hale przemysłowe. Zapewniają wówczas miejsce pracy kierowników produkcji, zespołu logistycznego, mistrzów, brygadzistów itp.
Cena budynków modułowych zależy w dużej mierze od ich przeznaczenia, które determinuje ich wielkość i wyposażenie. To właśnie gabaryty obiektu, jego wyposażenie i wszelkie elementy dodatkowe wpływają na cenę. Jeśli chcą Państwo dowiedzieć się, jaka jest cena budynku modułowego dostosowanego do Państwa potrzeb, zachęcamy do wypełnienia poniższego formularza. Na jego podstawie przygotujemy dla Państwa wycenę. W przypadku, gdy będziemy potrzebować dodatkowych informacji, skontaktujemy się z Państwem w celu ustalenia szczegółów.
Firma Nowoczesne Elewacje to doświadczony producent elewacji i budynków modułowych. Dostarczamy Państwu nowoczesne rozwiązania najwyższej jakości. Służymy profesjonalnym doradztwem i indywidualnym podejściem do każdej inwestycji. Zaprojektujemy i postawimy budynek modułowy dla Twojej firmy sprawnie i terminowo. Jeśli masz pytanie jesteśmy do dyspozycji pod numerem +48 531 983 230 lub adresem mailowym biuro@nowoczesneelewacje.com.